Kisakalenteri 2017

Sivu päivitetty 20.03.2017


Vimman salin tekniikkalista!

RadioVimman sivu facebookissa!




Finaali jälkilähetyksenä RadioVimmasta maanantaina 20.3. klo 18:00 alkaen...

Finaali

Finaali oli lauantaina 18.3. Logomossa Logi 1-2
1. u u s i m u s t a (Turku)
2. Ghostwood Lights (Lieto)
3. Sacred Dimension (Turku/Hanko)
- Naslow (Turku) (RadioVimman kuuntelijoiden suosikki)
- The Henchmen´s Alliance (Turku)
- T4nkk1:D (Turku)
Kuuntele RadioVimmasta ma 20.3. klo 18:00 alkaen!

Välierät:

1. välierä oli tiistaina 28.2. (kuvia)
1. KJOSKI (Turku)
2. Sacred Dimension (Turku/Hanko) ---> FINAALIIN!!!
3. The Unsecure? (Turku)
2. välierä oli keskiviikkona 1.3. (kuvia)
1. #pandalove (Turku)
2. Linda Luna & Ajatusvirta (Turku)
3. Naslow (Turku) ---> FINAALIIN!!!
3. välierä oli torstaina 2.3. (kuvia)
1. Ghostwood Lights (Lieto) ---> FINAALIIN!!!
2. Funeralglade (Turku)
3. WombatMen (Turku/Raisio)
4. välierä oli perjantaina 3.3. (kuvia)
1. u u s i m u s t a (Turku) ---> FINAALIIN!!!
2. Colonist (Turku)
3. Mulholland Overdose (Turku)
5. välierä oli maanantaina 6.3. (kuvia)
1. Kalpeat varjot (Turku)
2. The Henchmen´s Alliance (Turku) ---> FINAALIIN!!!
3. Vaxinator (Turku)

Alkuerät:

1. erä oli perjantaina 27.1. (kuvia) (kuvia)
1. Santeri Seessalo (Turku)
2. Max Beans (Turku) ---> JATKOON!!!
3. Rakas, Älä Lyö (Turku)
2. erä oli lauantaina 28.1. (kuvia)
1. Late Night Screening (Turku)
2. Aivopunktio (Masku)
3. T4nkk1:D (Turku) ---> Yleisöäänillä suoraan FINAALIIN!!
3. erä oli torstaina 2.2. (kuvia)
1. ISBR (Turku)
2. Bluesmies (Turku)
3. #pandalove (Turku) ---> JATKOON!!!
4. erä oli perjantaina 3.2. (kuvia)
1. Naslow (Turku) ---> JATKOON!!!
2. The Unsecure? (Turku) ---> Hyvänä kakkosena jatkoon!
3. Linda Luna & Ajatusvirta (Turku) ---> Hyvänä kakkosena jatkoon!
5. erä oli lauantaina 4.2. (kuvia)
1. ‪Vaxinator (Turku) ---> Hyvänä kakkosena jatkoon!
2. Savage Land (Turku)
3. Ghostwood Lights (Lieto) ---> JATKOON!!!
6. erä oli torstaina 9.2. (kuvia)
1. WombatMen (Turku/Raisio) ---> JATKOON!!!
2. KabukiDrop (Turku)
7. erä oli maanantaina 13.2. (kuvia)
1. Sacred Dimension (Turku/Hanko) ---> Hyvänä kakkosena jatkoon!
2. Remorse Code (Turku)
3. Kalpeat varjot (Turku) ---> JATKOON!!!
8. erä oli torstaina 16.2. (kuvia)
1. Dark Prayer (Naantali)
2. Mulholland Overdose (Turku) ---> JATKOON!!!
3. KJOSKI (Turku) ---> Hyvänä kakkosena jatkoon!
9. erä oli keskiviikkona 22.2.
1. The Henchmen´s Alliance (Turku) ---> Hyvänä kakkosena jatkoon!
2. Colonist (Turku) ---> JATKOON!!!
3. Easy Difficult (Turku)
10. erä oli perjantaina 24.2.
1. u u s i m u s t a (Turku) --> JATKOON!!!
2. Funeralglade (Turku) ---> Hyvänä kakkosena jatkoon!
3. A.E.C. (Salo)